Blog

Úprava - změna - stanov SVJ nabírá na obrátkách

15.04.2012 18:55
Už jen relativně krátkou dobu mají společenství vlastníků jendotek (SVJ), aby změnila nebo upravila své stanovy dle nového občanského zákoníku (NOZ). Polovina lhůty, kterou stát vymezil pro tuto změnu je pomalu, ale jistě pryč. Zástupci SVJ, kteří až doposud čekali, že proběhne novelizace NOZ,...

 

Diskuze - změny - úpravy - stanov SVJ dle NOZ

 

Změny v SVJ

Datum: 21.02.2019

Vložil: Aku Kangen Sama Kamu "BONUS"

Titulek: alwycaeum18@gmail.com

https://bit.ly/2T7VMdf
https://bit.ly/2BH6QUM
https://bit.ly/2V82rl1
https://icam.my.id/
https://icam.my.id/obat-tradisional-mata-juling/
https://icam.my.id/obat-tradisional-telinga-berair/
https://icam.my.id/obat-tradisional-gusi-bengkak/
https://icam.my.id/obat-tradisional-parkinson/
https://icam.my.id/obat-tradisional-vertigo/
https://icam.my.id/obat-tradisional-ayan/
https://icam.my.id/obat-tradisional-ispa/
https://icam.my.id/obat-tradisional-keloid/
https://icam.my.id/obat-tradisional-lipoma/
https://icam.my.id/obat-tradisional-bronkitis/
https://icam.my.id/obat-tradisional-varises/
https://icam.my.id/obat-tradisional-radang-selaput-otak/
https://icam.my.id/obat-tradisional-polip-hidung/
https://icam.my.id/obat-tradisional-stroke-ringan/
https://icam.my.id/obat-tradisional-syaraf-terjepit/
https://icam.my.id/obat-tradisional-kreatinin-tinggi/
https://icam.my.id/obat-tradisional-trigliserida/
https://icam.my.id/obat-tradisional-ginjal-bocor/
https://icam.my.id/obat-tradisional-tbc-tulang/
https://icam.my.id/obat-tradisional-radang-prostat/
https://icam.my.id/obat-tradisional-kista-ovarium/
https://icam.my.id/obat-tradisional-tukak-lambung/
https://icam.my.id/obat-tradisional-flek-paru-paru/
https://icam.my.id/obat-tradisional-nyeri-ulu-hati/
https://icam.my.id/cara-mencegah-dan-mengobati-amandel/
https://icam.my.id/jus-lemon/
https://icam.my.id/obat-telinga-anak-mengeluarkan-cairan-bening/
https://icam.my.id/obat-mata-juling-sebelah/

Datum: 15.12.2017

Vložil: Josef

Titulek: Stanovy SVJ dle NOZ a jejich zapsání do Veřejného rejstřku

Dle informace Právního servisu v části "Otázky a odpovědi", týkající se zpracování Stanov společenství vlastníků bytů v souvislosti NOZ lhůta pro změnu či úpravu stanov je 3 letá, počíná běžet momentem účinnosti Nového občanského zákoníku (NOZ platný od 1.1.2014) a společenství vlastníků musí změněné stanovy v této lhůtě doručit i příslušnému rejstříkovému soudu.

Příslušnému rejsříkovému soudu jsem zaslal následující dotaz. Podstatnou část dotazu cituji. "Společenství vlastníků bytů v souvislosti s Novým občanským zákoníkem vznikla kromě jiného povinnost zpracovat Stanovy společenství které splňují jeho ustanovení a nechat je zapsat formou Notářského zápisu do Vašeho Veřejného rejstříku. Tříletý termín stanovený pro splnění této povinnosti vypršel 31.12.2016".

Obdržel jsem následující odpověď. Podstatnou část opět cituji.
"Formou notářského zápisu nelze zapsat stanovy do veřejného rejstříku. Do Sbírky listin nelze provádět žádné zápisy, jsou v ní zveřejňovány pouze listiny stanovené zákonem.

Platné stanovy se do veřejného rejstříku nezapisují a ve Sbírce listin je lze zveřejnit pouze za předpokladu, že byly rejstříkovému soudu společenstvím vlastníků jednotek za tímto účelem doručeny a jejich platnost mu byla prokázána".

Která informace z výše uvedených je v souladu s platnými právními předpisy, popř. jak postupovat aby bylo dosaženo platného právního stavu.

Děkuji za odpověď.

Datum: 20.10.2017

Vložil: Pavel

Titulek: Povinnost opravy sklepních kójí

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Koupili jsme bytovou jednotku (ve 2 patře bez výtahu) v malém bytovém domě, kde jsou celkem 4 BJ. Nyní řešíme založení SVJ, protože dosud nebylo založeno. V domě není žádná kočárkárna a problém máme se sklepem, kde máme dle prohlášení vlastníka přiřazenou kóji k naší jednotce (doloženo i schematem). Celé sklepní prostory včetně jednotlivých kójí jsou v havarijním stavu a prakticky je nejde užívat tak, abychom si tam mohli uložit např. kočárek nebo i potraviny atd. Bude nutné řešit postavení nových konstrukcí kójí, nové elektroinstalace a zapravení omítek. Bohužel ve fondu oprav nejsou nyní žádně vtší prostředky.
Můj dotaz je, pokud ostatní vlastníci jednotek nesouhlasí s rekonstrukcí těchto prostor, lze je nějak zákonně přinutit, aby na to přistoupili?
Dokonce jsme nabídli, že si za vlastní peníze zrekonstruujeme kóji, abychom ji mohli užívat, ale i na toto nepřistoupili ostatní vlastníci s tím, že se to musí řešit celé komplexně v budoucnu, až se našetří.

Děkuji za jakékoliv informace.

Datum: 06.10.2016

Vložil: Vlasta

Titulek: Odvolání a volba členů představenstva BD

Dobrý den, jsme malé BD s 21 členy. Z důvodu nečinnosti představenstva ( 2 roky bez čl. schůze, nepředkládání řádné účetní závěrky, nezasílání dokladů na Obch.rejstřík, nevyplacení přeplatků za služby,... ) jsme písemně požádali o svolání čl.schůze, kdy jeden z bodů programu zní "zhodnocení a vyjádření spokojenosti s dosavadní činností představenstva BD". V rámci tohoto bodu chceme dát hlasovat o odvolání představenstva, jelikož většina členů je s činností a hospodařením představenstva BD nespokojena.
Naše dotazy zní:
- Můžeme v rámci tohoto bodu programu čl. schůze představenstvo odvolat?
- Musíme svolat další schůzi k volbě nového představenstva, kdy zvolit volební komisi, jak a kdy získat návrhy kandidátů a v jaké lhůtě vše uskutečnit?
- Existuje předpis upravující postup při provádění voleb, dle kterého máme postupovat? Jednací řád bytové družstvo nemá.
Za Vaši odpověď předem děkujeme.

Datum: 02.06.2016

Vložil: Nikola

Titulek: Stanovy SVJ/BD

Dobrý den,platí pro stanovy BD to samé jako pro stanovy SVJ??..Stanovy SVJ a jejich ustanovení vzniklá před 1. 1. 2014, která jsou v rozporu s novým občanským zákoníkem jsou od 1. 1. 2014 neplatná.Děkuji

Záznamy: 1 - 5 ze 87
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek