Blog

Úprava - změna - stanov SVJ nabírá na obrátkách

15.04.2012 18:55
Už jen relativně krátkou dobu mají společenství vlastníků jendotek (SVJ), aby změnila nebo upravila své stanovy dle nového občanského zákoníku (NOZ). Polovina lhůty, kterou stát vymezil pro tuto změnu je pomalu, ale jistě pryč. Zástupci SVJ, kteří až doposud čekali, že proběhne novelizace NOZ,...

 

Diskuze - změny - úpravy - stanov SVJ dle NOZ

 

Změny v SVJ

Datum: 06.10.2016

Vložil: Vlasta

Titulek: Odvolání a volba členů představenstva BD

Dobrý den, jsme malé BD s 21 členy. Z důvodu nečinnosti představenstva ( 2 roky bez čl. schůze, nepředkládání řádné účetní závěrky, nezasílání dokladů na Obch.rejstřík, nevyplacení přeplatků za služby,... ) jsme písemně požádali o svolání čl.schůze, kdy jeden z bodů programu zní "zhodnocení a vyjádření spokojenosti s dosavadní činností představenstva BD". V rámci tohoto bodu chceme dát hlasovat o odvolání představenstva, jelikož většina členů je s činností a hospodařením představenstva BD nespokojena.
Naše dotazy zní:
- Můžeme v rámci tohoto bodu programu čl. schůze představenstvo odvolat?
- Musíme svolat další schůzi k volbě nového představenstva, kdy zvolit volební komisi, jak a kdy získat návrhy kandidátů a v jaké lhůtě vše uskutečnit?
- Existuje předpis upravující postup při provádění voleb, dle kterého máme postupovat? Jednací řád bytové družstvo nemá.
Za Vaši odpověď předem děkujeme.

Datum: 02.06.2016

Vložil: Nikola

Titulek: Stanovy SVJ/BD

Dobrý den,platí pro stanovy BD to samé jako pro stanovy SVJ??..Stanovy SVJ a jejich ustanovení vzniklá před 1. 1. 2014, která jsou v rozporu s novým občanským zákoníkem jsou od 1. 1. 2014 neplatná.Děkuji

Datum: 13.05.2016

Vložil: Karel Dostál

Titulek: Může být ve stanovách povinnost uklízet?

Doposud je všude napsáno,že majitel bytu a jeho nájemníci jsou povinni udržovat čistotu a pořádek ve spol.částech domu.Nikde ale není povinnost přímo uklízet,no a někdo se za to schovává a neuklízí.
Chceme dát do nových stanov větu,že každý majitel bytu-spoluvlastník je povinen provádět pravidelný úklid společných prostor podle rozpisu,pokud ale není úklid zajištěn jinak.

Datum: 04.05.2016

Vložil: Pavel

Titulek: Platba odměn vedení SVJ nájemníkem člena SVJ

Dobrý den, v našem SVJ má jeden z členů ve svém bytě nájemníka. Tento nyní odmítá uhradit ve vyúčtování za rok 2015 odměny vedení SVJ a poplatky za správu SVJ s tím, že jde pouze o věc členů SVJ, protože on sám nemá s SVJ nic společného a nemá nic takového uvedeno ani v nájemní smlouvě. Poplatky za správu domu a náklady bytu, kde je v nájmu, již uhradil. Jak to tedy je? Děkuji za odpověď.

Datum: 03.04.2016

Vložil: Petr

Titulek: Kdy musí odejít pozvánka na shromáždění společenství vlastníků jednotek?

Z jakého ustanovení OZ vyplývá prodloužení lhůty na 30 dnů ? lhůta
Nově (tzn. podle Nového občanského zákoníku) musí být pozvánka na shromáždení společenství vlastníků jednotek doručena vlastníkům nejméně 30 dnů před jeho konáním - až dosud platilo, že lhůta byla 15ti denní.
Více zde: http://www.pravnigramotnost.cz/otazky-a-odpovedi/

Záznamy: 11 - 15 ze 94
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek